Archive for augusztus 2023

A virtuális világok térhódításával együtt járt egy egészen sajátos jelenség: a virtuális ingatlanok piacának kialakulása és árának változása. A Second Life nevű virtuális világ különösen figyelemre méltó példája ennek a folyamatnak. A virtuális ingatlanok kezdetben értéktelennek tűnhettek, ám mára a Second Life-ban található virtuális földek és ingatlanok hatalmas értékkel bírnak, és olyan befektetési eszközként kezelik őket, amelyek örökölhetők is lehetnek, ha a fenntartáshoz szükséges fedezet rendelkezésre áll a számlán.


A Second Life virtuális világ 2003-ban indult, és a kezdetekben a felhasználók egy egyszerű, kreatív közegben találták magukat. Az ingatlanok akkoriban még viszonylag olcsók voltak, és sokan csak kísérleteztek velük, saját területeket hoztak létre, vagy éppen közösségekbe szerveződtek. Ebben az időszakban a virtuális ingatlanok nem számítottak befektetési eszköznek, inkább a kreativitás kibontakozásának eszközei voltak.



A virtuális ingatlanokat rendszerint földnek vagy föld szimulációnak hívják. Ezek az ingatlanok különböző méretűek és formájúak lehetnek, és tulajdonosuk jogot kap az ingatlanon található tartalomra és épületekre. Az ingatlanok árához hozzátartozik egy havi fenntartási költség, ami a terület méretétől függ.


Az érdekesség az, hogy ha egy felhasználó hosszú időn keresztül fizeti a fenntartási költséget, akkor a virtuális föld státuszát az örökösök örökölhetik. Ez azt jelenti, hogy ha a felhasználó meghal vagy lemond a Second Life-ról, az ingatlan továbbra is a családja vagy a kijelölt örökös nevén maradhat.


Anshe Chung, az eredetileg kínai származású tanárnő, később üzletasszony, a virtuális ingatlanok világában méltán vált híressé. Anshe 2004-ben csatlakozott a Second Life-hoz, és hamarosan rájött a virtuális ingatlanok üzleti potenciáljára. Kezdetben kisebb területeket vásárolt és fejlesztett, majd az ingatlanjai sorra növekedtek.


Anshe Chung és Philip Rosedale (mögöttük Anshe férje)
2005. október 8-án készült a kép.
A fotót Jeska Linden készítette.


Anshe rendkívüli sikereket ért el a virtuális föld kereskedelemben. Ő volt az első olyan személy, aki egy millió dollár értékű virtuális ingatlanportfóliót épített ki. Számos nagy ingatlanfejlesztésbe is belekezdett, így például városokat hozott létre a Second Life-ban, amelyek számos virtuális lakost vonzottak. Története inspiráló példa arra, hogy a virtuális világokban is lehet vagyonra szert tenni. A fiatal tanárnő, aki a Second Life-ban vált virtuális ingatlanok milliomosává, megmutatta, hogy a kreativitás és a vállalkozói szellem a virtuális térben is hatalmas lehetőségeket rejt.


Példánk rámutat arra is, hogy a virtuális ingatlanok piaca dinamikusan változhat, és érdemes lehet hosszú távon gondolkodni a befektetéseken. A virtuális világokban való jelenlét nem csak szórakozás lehet, hanem akár komoly üzleti lehetőségeket is rejt magában. Érdemes tehát a jövőben is figyelemmel követni, hogy milyen új lehetőségek nyílnak meg ebben a dinamikusan fejlődő piacban.


Virtuális ingatlanpiac, Anshe Chung útja a vagyonszerzéshez

Ébredj fel az örök küzdelem világában: ismerd meg az Eternal Conflictet!

Vágjunk bele egy fantasztikus utazásba egy olyan virtuális világba, ahol démonok és angyalok összecsapnak az örökké tartó konfliktusukban! A Eternal Conflict nevű játék egy új dimenziót nyit meg számunkra, ahol az istenek és démonok küzdelme olyan izgalmas, hogy bele sem merkedsz a való életbe!


Mi az a Second Life?

Először is, hadd mutassam be a Second Life-ot azoknak, akik talán még nem hallottak róla. Ez egy olyan virtuális világ, ahol a lehetőségek szinte végtelenek. Bárki csatlakozhat, és teljesen testreszabott karaktereket hozhat létre, barátokat szerezhet, és kreatívkodhat. A Second Life lehetőséget ad arra, hogy egy másik életet éljünk egy virtuális univerzumban.

Az Eternal Conflict - A képzelet világának csúcspontja

Az Eternal Conflict pedig egy olyan játék a Second Life-ban, ami tényleg kiemelkedik a többi közül. Itt a játékosok belevethetik magukat egy örök harcba, ahol a jó és a rossz, az angyalok és démonok összecsapnak. A játék világa lenyűgöző, tele van varázslatos területekkel és izgalmas kihívásokkal.

Hogyan kezdhetsz el harcolni?

Az Eternal Conflict könnyen elérhető a Second Life-on keresztül. Mindössze annyit kell tenned, hogy rákeresel a játékon belül kereső segítségével, és csatlakozol az egyik hordához, akik segítenek az indulásban. Innen kezdheted el fejleszteni karakteredet és megtapasztalni az örök harc izgalmát.

Miért érdemes kipróbálni?
  • Izgalmas csatajelenetek: itt tényleg érezni fogod a harc szívverését. Az angyalok és démonok közötti ütközetek káprázatosan látványosak és izgalmasak.
  • Kreatív karakterek: testreszabhatod karakteredet a saját ízlésed szerint. Legyen az egy félelmetes démon vagy egy dicsőséges angyal, a választás a tiéd.
  • Közösség és barátság: az Eternal Conflict egy fantasztikus közösséget is kínál, ahol új barátokat szerezhetsz, és együtt küzdhetek az örök harcban.
  • Kalandok és kihívások: mindig van valami új dolog a játékban. Kihívások, küldetések és felfedeznivalók várnak rád.


Az Eternal Conflict egy lenyűgöző virtuális világ, ahol minden játékos megtalálja a saját helyét. Érdemes kipróbálni, ha szeretnél egy kis izgalmat és kalandot vinni a Second Life-odba. Csapatjátékokban harcolhatsz az angyalok oldalán vagy csatlakozhatsz a démonokhoz, és így megváltoztathatod a világ sorsát. Vágj bele, és élvezd az örök küzdelem izgalmát a Eternal Conflict-ben!

EC - Eternal Conflict

Ahogy a mondás tartja: "Egy újszülöttnek minden vicc új." Pár éve rendszeresen nézelődöm a Twitch-en és mint köztudott, a Second Life streamelése ott nem engedélyezett. Valószínűleg a hirdetőknek nem nyerte el a tetszését, amit közvetítettek.

Véletlenül botlottam bele a Kick.com oldalba, ami hasonló a Twitch-hez, azonban engedékenyebbek. Több Second Life lakó is rendszeresen közvetíti mindennapjait. Én is elgonkodtam rajta, hogy kellene néha indítani közvetítést, hátha többen felfedezik a Second Life-ot.

Magyar közvetítést egyenlőre nem sikerült találnom, ami a Second Life-ot használó, kis számú magyar felhasználónak tudható be. Talán majd egyszer többen leszünk...

Kick.com

Nagyon ritka a hosszútávú "párkapcsolat" a virtuális világokban. Nem is gondolná az ember, hogy mennyi mindennek kell tudnia működnie ahhoz, hogy mindkét fél boldog legyen. Láttam éveken át tartó, harmonikus kapcsolatokat, de ez ritkaság számba megy.

Rengeteg a valós életben is magányos, szingli ember a virtuális világokban, s azt gondolom, hogy a jövő sem tartogat túl sok jót a fiatalok számára. Amíg a mostani generáció a közösségi médiát eszközként használva ismerkedik a virtuális térben, addig az idősebb generáció még a hagyományos, személyes ismerkedést részesíti előnyben. Rohanó világunk és a technika fejlődésének eredménye, hogy otthon ülve ismerkedünk másokkal. Ez a jobbik eset... akik kommunikációs eszközként, ugródeszkaként használják a virtuális teret. Nem mindenkinél van így...

Jellemző, hogy a nem működő párkapcsolatok esetében az egyik,vagy mindkét fél virtuális világokban alakít ki olyan párkapcsolatokat, amely segítségével a másik felet, mint "mankót" használja, hogy túlélje a nem működő párkapcsolatát. Létrehoz egy illúziót a másik emberrel, ezáltal azt eszközként használva. Eltöltenek pár órát egymás társaságában, eljátszanak egy párkapcsolatot, majd a nap végén elköszönnek egymástól és ki-ki odabújik a valós világban lévő párjához.


A végeredmény egy hazugságtenger és persze titkolózások. Mindkét félnek azt hazudja az illető, hogy mennyire szereti, azonban igazából egyiket sem szeretheti, kizárólag önmagát. A hazudozások és a titkolózás pedig magával fogja hozni a bizalmatlanságot is.

Mindezekből adódik, hogy össze-vissza kevergeti mindkét fél a valóságot és a virtualitást, ezáltal kialakulhat egy nagyon komoly személyiségzavar, depresszió, frusztráltság.

Jómagam azon az állásponton vagyok, hogy egy játékot azért kezd el játszani az ember, hogy jól érezze magát és nem azért, hogy olyan emberekhez alkalmazkodjon, akik távolról akarják a cselekedeteit irányítani (és itt most nem a BDSM-ről beszélek). Volt szerencsém már olyat is hallani, hogy egy hölgy megmondta az úrnak, hogy akkor ne lépjen be egy online játékba, amikor ő nincs online. AGYHALÁL!

Azt gondolom, hogy egy virtuális kapcsolatban fontos az, hogy mindkét fél nyitott legyen mások felé és egyik se akarjon a másikon uralkodni. Persze vannak olyan emberek, akik szándékosan keresnek olyan partnert, aki uralkodik majd rajtuk, nos ez a D/S, a dominancia és a szubmisszivitás fogalma. Akár akarjuk, akár nem, mindkét fogalom az életünk része, de ezen dolgokat túlzásba véve már szexuális aberrációról beszélhetünk. A túlzottan domináns vagy szubmisszív ember képtelen normális párkapcsolat kialakítására.

Sokan a D/S fogalmát egyből összekapcsolják a szexualitással, azonban ez egy hibás hozzáállás. A dominancia és az alárendeltség az élet minden területén megjelenik.

A domináns fél uralkodik, parancsol, és tulajdonként kezeli partnerét. Számos domináns egyeddel volt szerencsém találkozni, s mikor "le akarták nyomni a fejem a víz alá", éreztetvén, hogy ők a főnökök, az arcukba nevettem, mivel a legtöbb műveletlen, tanulatlan, - magáról többet képzelő, mint aki - személy.

A szubmisszív fél az alárendelt, a behódoló, aki a domináns fél óhajait, parancsait végrehajtja. Sok esetben ezek a döntésképtelen emberek szó szerint várnak a parancsokra, az irányításra. Ilyen sem tudnék lenni...

A nagykorúságukat éppen elérő, 18-20 éves fiatalok ezeket a fogalmakat már használják a virtuális világokban, s nyilatkoznak magukról, hogy "szubok" vagy "domok", holott korukból adódóan nem rendelkezhetnek akkora élettapasztalattal, hogy erről bizonyosan nyilatkozni tudjanak.

Az egyetlen jó recept az, hogy mindenki másra vágyik, s ha megtalálja a "zsák a foltját", akkor nagyon szépen működő virtuális párkapcsolatok alakulhatnak ki. Minden az őszinteségen, a tiszteleten, a bizalmon és a kapcsolat legelején közösen átgondolt szabályokon múlik, amelyeket mindegyik fél képes elfogadni. Bízom abban, hogy egy picit betekintést tudtam nyújtani ebbe az igen bonyodalmas témába. Sikeres társkeresést kívánok mindenkinek!

Gondolatok a virtuális párkapcsolatokról

Kellemesen telt az este, Csillagpor-ral elmentünk megnézni egy galériát, ahol sok szép, felnőtteknek készült műalkotást láttunk. Sajnos a technika ördöge elválasztott bennünket egymástól, s mire vissza sikerült jutnom, addigra a kellemes társaságom elment aludni. Nem is csoda, hiszen az időeltolódás miatt nála már hajnalodott. A közös kiruccanást követően ott ácsorogtam a boltomban, s közben a weboldalamon javítottam ki pár dolgot. Halk neszre lettem figyelmes...


Egy fekete öltönyt (mesh) viselő fehér férfi jelent meg előttem, aki körülbelül úgy nézett ki, mint egy ügynök a Men in Black-ből. Klasszikus avatárjának aránytalanságának elrejtésében az öltönye sem tudott segíteni. Köszönés nélkül csak ennyit szólt hozzám az ismeretlen férfi: "Mi a helyzet?"


Gyorsan megnéztem a profilját, amely természetesen alig szolgált némi információval a velem szemben állóval kapcsolatosan.



A közel 5 éve létező személynek nem volt profilképe, leírása, soha nem költött pénzt, de a csoportjaiból jól látható, hogy erőteljes az érdeklődése a szexualitás témákhoz, valamint a jazz zenéhez. Arról kezdett el érdeklődni, hogy milyen a boltom forgalma, mennyit keresek. Udvariasan tájékoztattam, hogy ezekről a dolgokról nem szokás beszélni, mi több üzleti titkot képeznek ezen információk. Felnevetett, majd kifejtette, hogy ő nem akar pénzt befektetni a metaverzumba.


Szóval előttem állt egy olyan ember aki 5 év alatt nem volt képes körülbelül 10 magyar forintot arra költenie, hogy legyen egy profilképe, s arra nem volt képes, hogy normálisan kinézzen. Valakinek biztosan az altja (alterego) lehet... gondoltam. Bármerre is tereltem a beszélgetésünket, mindíg visszakanyarodott arra a pontra, hogy velem kapcsolatos, anyagi természetű információkat gyűjtsön.


Amikor látta, hogy nem igazán jut velem egyről a kettőre, udvariasan elköszönt. Én a "jobb félni, mint megijedni" taktika híve vagyok, s nem adok ki semmilyen információt idegeneknek, ti se tegyétek.

Egy kis csevegés MarkoniOne-nal


Miután elkezdtem napról napra élni második életemet, próbáltam felkutatni azokat az aktív magyarokat és magyar helyeket, akik mély nyomot hagytak a virtuális térben. Sajnálattal vettem tudomásul, hogy sokan eltűntek, pedig milyen jó is lenne, ha megoszthatnák gondolataikat, tapasztalataikat, tudásukat a következő generációval...

Nos arra gondoltam, hogy a "Nyomot hagytak..." bejegyzésemet folyamatosan frissítgetve felkerülhetnének azoknak a magyaroknak a nevei akik bevésték magukat a magyar Second Life történelmébe, s persze a nevek mellett feltüntetném, hogy miért is érdemelték ki azt, hogy nevüket kiemeltem az átlagos lakók közül.

Madlen Flint
A holland Endemol virtuális Big Brother-t indított 2007-ben. Az egyetlen magyar résztvevő, Madlen Flint, aki civilben 30 éves tördelő volt akkoriban, egészen a hármas döntőig jutott a nemzetközi mezőnyben, és végül ő kapta a főnyereményt, egy virtuális trópusi szigetet. Sajnos Madlen manapság nem aktív. Várunk vissza! A neves eseményről még az Index.hu is beszámolt. https://index.hu/tech/net/madlen0104/

Oriolus Oliva
Kiváló fejlesztő, designer, a Verdigiris tulajdonosa, aki kezdetek óta rengeteget tett a magyar közösség fennmaradása érdekében. A mai napig aktív, bár rengeteg elfoglaltsága miatt nehéz vele összefutni. https://secondlife.com/destination/1445

Laci Luckstone
A Luckstone Suli megalkotója, amely iskola sokaknak adott útmutatást a Second Life világával kapcsolatosan. Az iskolából érdeklődés hiányából adódóan mára már csak egy "homokozó" maradt. http://maps.secondlife.com/secondlife/Hippoden/126/115/27

Atthosz Amiot
A legnagyobb magyar közösség, a Nekem 7 alapítója.

Elvira Seerose
Az írónő, aki a mai napig rendszeresen publikálja magyar nyelvű műveit, gondolatait.

Schakal Laszlo
Aki a zene összetartó erejével, a H-Art Rock Club üzemeltetésével tartotta össze a magyar közösséget. Sajnos régóta nincs már a H-Art, talán egyszer újra megnyitja kapuit... https://h-art.blog.hu/

Ha javasolni szeretnél valakit, akkor kérlek vedd fel velem a kapcsolatot inworld: jackiewallace Resident

Nyomot hagytak...

A legelején leszögezem, hogy számomra ez a téma nem éppen tartozik a kellemes témák közé. A Second Life alapjában a felnőtt korosztály részére kínál kikapcsolódást kifinomultságának és ezáltal bonyolultságának köszönhetően. Egy olyan metaverzum, amelyben nem kell pontokat gyűjteni, vagy szinteket elérni. A cél, hogy meg tudd valósítani azt, amit a valós életben nem tudsz. Ez volt az az alapgondolat, amely életre keltette ezt a varázslatos világot.


Az ember azonban gyarló, s ahová beteszi a lábát az bizony elkezd hanyatlani. Itt sincs ez másképpen sajnos. A Second Life-on az ingatlanokat három fő kategóriába sorolják az alapján, hogy milyen korcsoporthoz tartozik a felhasználó. Ha egy kiskorú valós születési adatot ad meg a regisztrációkor, akkor a felnőtteknek szóló tartalmakhoz nem fér hozzá. A probléma ott kezdődik, hogy általában nem adnak meg valós születési adatokat a fiatalok regisztrációkor, így számos esetben fordul elő, hogy kiskorúak felnőtt tartalmakat nézegetnek a világon belül.


A másik nagy probléma, hogy a Second Life lakóinak nagy hányada szexuális éhségét próbálja csillapítani olyan helyeken, ahol az kifejezetten tilos. Nem tudok úgy elmenni egy helyet nyugodtan megnézni, hogy egy-két szexuálisan aberrált vadbarom ne írjon rám azzal a széndékkal, hogy lefeküdjön velem. És ne gondolja senki, hogy csak férfiakról beszélek, a nők semmivel sem jobbak, vagy rosszabbak.


Nem tartom magam prűdnek, a szexualitás a mindennapok része, az embernek szüksége van testiségre, szeretetre, szerelemre. Mindazonáltal megdöbbentő számomra, hogy az emberek többségének a virtuális élete kimerül abban, hogy belép egy játékba, kiveri a farkát vagy éppen maszturbál, pár órát rángatja (táncoltatja) az avatárját egy szórakozóhelyen, s ez a ciklus ismétlődik újra és újra.


A végeredmény minden esetben a "rángatózás", ami engem addig nem zavar, amíg nem akarja senki rám erőltetni ezt a dolgot. Minden esetre nem kívánok beállni a "rángatózók" sorába, mert én tudom, hogy rengeteg dolgot lehet a metaverzumban csinálni.

Szex a metaverzumban


Négy hónap (144 nap) telt el "újjászületésem", március 14-e óta. Új életet kellett kezdenem, mert pár embernek szúrtam a szemét, úgyhogy a múltat magam mögött hagytam. Nem volt könnyű, de az igaz barátok, igaz barátok maradtak. Ez már a Second Life-nak a Second Life-ja.

Az elmúlt időszakot azzal töltöttem, hogy újra a nulláról megalapozzam a virtuális világban betöltött szerepemet. Újra kellett építenem a vállalkozásomat, ami rengeteg munkával járt, hiszen meg kellett tölteni egy boltot saját fejlesztésű termékekkel, s megálmodni egy új brand-et. Persze voltak más nehéz pillanatok, amikor például el kellett nyilvánosan játszanom azt, hogy nem tudok semmit és tanulom még a dolgokat, majd egy lány félre hívott és diszkréten közölte, hogy az én hírnevemmel és múltammal nem fogok tudni elrejtőzni a tömegben. Azért én mégis megpróbálom... muszáj...

Nem tartom magam valami hírességnek. Sok-sok évet tanultam és töltöttem fejlesztéssel szórakozás helyett azért, hogy mentor lehessek, s hogy képes legyek akár saját magam is létrehozni világokat. Ma sem tennék másképp, szeretem hasznosan eltölteni az időmet, mintsem a semmiről beszélgessek másokkal.

Miről is fog szólni ez a blog? Az életemről, akik és amik körbevesznek, amik történnek velem. Gondolatok a virtuális élettel kapcsolatosan, na meg persze az ott élő emberekkel kapcsolatosan is őszintén fogok vallani. Szóval ha érdekel, tarts velem!

Kezdetek...

- Copyright © Jackie Wallace blogja - Blogger Templates - Powered by Blogger - Designed by Johanes Djogan -